Usuwanie grzyba ze ścian

Po co usuwać grzyba ze ścian? Jak grzyb powstaje?

Grzyby i pleśnie na ścianach są zagrożeniem dla naszego zdrowia. Powstają na skutek złej wentylacji i nadmiernej wilgotności i umiarkowanych temperatur. Małe nasłonecznienie pomieszczeń powoduje rozwój pleśni i grzybów. Na ścianach w miejscach braku docieplenia muru może skraplać się woda. W takich miejscach jest podwyższona wilgotność która tworzy warunki dla rozwoju pleśni, z których powstaje grzybnia.

Jak zapobiegać powstawaniu grzyba?

Wilgoć jest powszechnym zjawiskiem w naszych domach. Unosi się w powietrzu w postaci pary wodnej. Najlepszym i najprostszym sposobem aby zapobiec grzybni są osuszacze powietrza, ocieplenie ściany i prawidłowa wentylacja które niwelują w dużym stopniu zawilgocenia naszego domu lub mieszkania.

Najważniejsze jest usunięcie przyczyny powstawania grzybów.

Jakie zagrożenia niesie ze sobą nie usunięty ze ścian grzyb?

Powstała pleśń może wywołać poważne problemy ze zdrowiem. Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach zaatakowanych przez grzyby może prowadzić do anemii ,astmy a także nowotworów. Toksyny wytwarzane przez grzyby między innymi atakują układ oddechowy i osłabiają organizm. Bardzo ważne jest by odgrzybić ściany jeszcze we wczesnym stadium rozwoju grzybni. Należy zedrzeć warstwę pleśni wraz z grzybnią i dokładnie nasączyć ścianę specjalistycznym preparatem a następnie przeprowadzić zabieg ozonowania żeby zlikwidować zarodniki i nieprzyjemny zapach.


Zajmujemy się kompleksową likwidacją grzyba i pleśni ze ścian w mieszkaniach, domach, piwnicach, restauracjach i obiektach biurowych.

Nasi eksperci dzięki specjalistycznym preparatom i doświadczeniu pomogą Państwu pozbyć się tego problemu.