Ozonowanie pomieszczeń

Jak działa ozonowanie?

Ozon składa się z trzech atomów tlenu. W postaci naturalnej występuje w atmosferze .

Ozonowanie to proces podczas, którego przy użyciu gazu (ozonu) dochodzi do dezynfekcji pomieszczeń i budynków.

Po co ozonować pomieszczenia po sprzątaniu?

Ozonowanie pomieszczeń jest bardzo skuteczną i ekologiczną metodą likwidowania nieprzyjemnych zapachów, pleśni, bakterii, grzybów i roztoczy. Ozonowanie to bardzo skuteczna metoda na np. usunięcie zapachu po pożarze. Żaden środek chemiczny nie usunie odoru spalenizny. Tylko zabieg ozonowania gwarantuje skuteczność.

Coraz częściej ozonuje się domy po budowie aby usunąć zapach betonu, kleju , farb.

Kto powinien rozważyć ozonowanie w domu?

Ozonowanie po pożarach to doskonałe rozwiązanie dla alergików lub gdy powstaje grzyb na ścianie. Przy użyciu profesjonalnego generatora ozon w skuteczny sposób uwolni alergików od roztoczy, bakterii i grzybów.
Ozon sterylizuje pomieszczenia. Lekarze często polecają ozonowanie osobom, które mają alergię.

Jak przeprowadzamy ozonowanie?

Zabieg ozonowania składa się z kilku etapów. Po pierwsze jest to właściwe przygotowanie pomieszczenia między innymi uszczelnienie . Ozon jest bezpieczny dla przedmiotów znajdujących się w domu, ale podczas ozonowania nikt nie może przebywać w pomieszczeniu należy zabrać z domu również zwierzęta. Następnie nasi eksperci prawidłowo rozstawią generatory i je włączą.
Podczas ozonowania wymagana jest odpowiednia kontrola oraz wietrzenie pomieszczenia.

Po upływie około 30 minut ozon się ulatnia pozostawiając po sobie świeże powietrze.

Ile trwa ozonowanie pomieszczenia?

O długości ozonowania decyduje wielkość powierzchni która będzie ozonowana. Nasi fachowcy ocenią wielkość i stan pomieszczeń jak również doradzą jak często trzeba będzie przeprowadzać  ozonowanie.

Czy ozonowanie przeprowadza się okresowo?

Jeśli w domu przebywają zwierzęta warto zabieg ozonowania powtarzać częściej .Dzięki ozonowi usuniemy zapachy odzwierzęce jak i zarazki. Również

w przypadku kiedy w domu przebywają osoby palące należy pomieszczenia w których palą regularnie ozonować .Dotyczy to również osób chorych jak i alergików.