Czyszczenie usuwanie grzyba ze ścian

Po co usuwać grzyba ze ścian? Jak grzyb powstaje?

Grzyby i pleśnie na ścianach są zagrożeniem dla naszego zdrowia. Powstają na skutek złej wentylacji i nadmiernej wilgotności i umiarkowanych temperatur. Małe nasłonecznienie pomieszczeń powoduje rozwój pleśni i grzybów. Na ścianach w miejscach braku docieplenia muru może skraplać się woda. W takich miejscach jest podwyższona wilgotność która tworzy warunki dla rozwoju pleśni, z których powstaje grzybnia.

Jak zapobiegać powstawaniu grzyba?

Wilgoć jest powszechnym zjawiskiem w naszych domach. Unosi się w powietrzu w postaci pary wodnej. Najlepszym i najprostszym sposobem aby zapobiec grzybni są osuszacze powietrza, ocieplenie ściany i prawidłowa wentylacja które niwelują w dużym stopniu zawilgocenia naszego domu lub mieszkania.

Najważniejsze jest usunięcie przyczyny powstawania grzybów.

Jak usunąć grzyb i pleśń na ścianie to pytanie zadaje sobie wiele osób i nie tylko ? 

Przed przystąpieniem trzeba sprawdzić jak powstał grzyb na ścianie i zlikwidować źródło jego powstawania. 

Jakie zagrożenia niesie ze sobą nie usuwanie ze ścian grzyba?

Powstała pleśń może wywołać poważne problemy ze zdrowiem. Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach zaatakowanych przez grzyby może prowadzić do anemii ,astmy a także nowotworów. Toksyny wytwarzane przez grzyby między innymi atakują układ oddechowy i osłabiają organizm. Bardzo ważne jest by odgrzybić ściany jeszcze we wczesnym stadium rozwoju grzybni. Należy zedrzeć warstwę pleśni wraz z grzybnią i dokładnie nasączyć ścianę specjalistycznym preparatem a następnie przeprowadzić zabieg ozonowania żeby zlikwidować zarodniki i nieprzyjemny zapach.


Zajmujemy się przede wszystkim  kompleksową likwidacją czyszczenie grzyba ze ścian i pleśni ze ścian w mieszkaniach, domach, piwnicach, restauracjach i obiektach biurowych.

Nasi eksperci dzięki specjalistycznym preparatom i doświadczeniu pomogą Państwu pozbyć się tego problemu.